Teenused

Adblue eemaldus

blank blankblankblank

Praktiliselt kõigil kaasaegsetel diiselmootoriga sõidukitel kasutatakse Adblue süsteemi. Adblue süsteemi idee seisneb spetsiaalse Adblue aine pihustamises otse väljalaske süsteemi, mille eesmärk on vähendada kahjulike oksiidide hulk heitgaasidest. Idee on hea, kuid kahjuks töökindlus on olnud probleemiks. Probleeme on esinenud ka väiksema läbisõiduga masinatel. Samuti tihtipeale süvenevad Adblue probleemid külmade ilmade saabumisega. Adblue süsteemi viga ei tähenda mitte ainult kallist remonti vaid ka rikkis auto ebamugavust (veakoodid, piiratud läbisõit, avarii režiim jms). Eriti suurt peavalu võib tekitada süsteemi viga olles pikemal reisil.

Tavaliselt koos Adblue süsteemi veaga tekib sõiduki armatuurile mootori ja/või Adblue/Urea veateade. Osadel sõidukitel on lisaks ka Adblue süsteemi range counter, mis hakkab lugema maha kilomeetreid ning kui counter jõuab 0km peale ei käivitu sõiduk enam!

Pakume
Adblue süsteemi väljaprogrammeerimist, ehk süsteemi tarkvaralist eemaldust mootori juhtaju tarkvarast kõigile sõidukitele – sõiduautod, kaubikud, veoautod, traktorid ja masinad.

Adblue süsteemi komponendid (NOX andurid, pump, paak jms), mis on tihtipeale integreeritud 1 suuremaks tervikuks – nt paak, pump, aju jms on suhteliselt kallid. Seetõttu remont on tavaliselt kulukas ettevõtmine, mis võib vabalt küündida mitme tuhande euroni. Alternatiivne remont, ehk kogu süsteemi väljaprogrammeerimine on tavaliselt sõiduautodel hinnavahemikus 360-480eur. Ning mis väga oluline, peale Adblue süsteemi väljaprogrammeerimist ei saa see enam kunagi rikki minna ning uusi kulutusi ja probleeme tekitada.

Samuti ei ole peale väljaprogrammeerimist enam vajalik Adblue ainet tankida, kuna sõiduk ei tarbi seda enam. Koos Adblue väljaprogrammeerimisega kodeerime välja kõik süsteemi komponendid. Ehk kui Teie sõidukil oli näiteks NOX anduri/ andurite viga, siis seda ei ole vaja vahetada.

Osadel autodel (näiteks PSA grupi autod – Citroen, Peugeot) kasutatakse ka Fuel Additive süsteemi, mida tihti aetakse segamini Adblue süsteemiga. Tegemist on süsteemiga, mis pihustab lisaainet juurde kütusele. Adblue süsteem pihustab aga lisaainet väljalaske süsteemi. Tegemist on ka keemiliselt erinevate ainetega.


Kui toote sõiduki meile Adblue väljaprogrammeerimisse, siis see sisaldab ka vajalikku diagnostikat ennem tööd ning auto testimist koos diagnostikaga peale programmeerimist, et veenduda töö õnnestumises. Oma tööle anname garantii.

    Sinu kontaktid


    Auto andmed    Kütuse tüüp:BensiinDiisel    ×