Teenused

DPF eemaldus

blank blank blank

DPF (Diesel Particulate Filter, ingl.) või FAP (filtre à particules, prants.), samuti tahma- või kübemefilter Eesti keeles, on väljalaske süsteemi osa mille eesmärk on püüda kinni diiselmootori heitgaaside tahmaosakesed.

DPF süsteem on paigaldatud pea kõigile kaasaegsetele diiselmootoriga sõidukitele alates 2000 aastast, mille põhiliseks komponendiks on väljalaskesse paigaldatud tahmafilter. Kui filtrisse kogunenud tahmaosakeste kogus saavutab teatud taseme ja tekitab väljalaskesüsteemi takistuse, üritab süsteem ennast automaatselt ise puhastada. Selleks tõstab mootori juhtelektroonika heitgaaside kogust ja temperatuuri, millega üritatakse põletatada filter tahmast puhtaks. Seda protsessi nimetatakse DPF regeneratsiooniks.

Kui regeneratsiooniga ei suudeta taastada filtri läbilaskevõimet, fikseerib auto diagnostika süsteem vea, lülitab vastavad veateated ning paneb mootori elektroonika avariirežiimi. Avariirežiim vähendab mootori võimsust märgatavalt, kuid sõidukiga on võimalik sõita liiklusest välja ja teenindusse omal jõul.

Avariirežiimile eelnevalt võib DPF põletus esineda väga sageli ning kuna põletusprotsessi omapära tõttu satub selle käigus hulganisti diiselkütust õli sisse võib õlitase vardal tõusta mitmekordseks ning põhjustada mootori kahju. Soovitame DPF-ga autodel aeg-ajalt kontrollida õlitaset, et probleemi ennetada.

Juhul, kui pole tegemist mõne anduri veaga, vaid reaalselt ummistunud või riknenud DPF filtriga, on probleemi lahendamiseks 3 võimalust:

 • DPF filtri eemaldus, pesu ja tagasi paigaldus. Meie seda teenust ei paku. Klientidelt saadud info põhjal võib öelda, et tegemist on ajutise lahendusega. 
 • DPF filtri vahetus uue originaalse vastu, mis jääb reeglina 1000-2500eur vahemikku. Viimasel ajal on hakatud pakkuma ka “B-osa” filtreid, mis on oluliselt madalama hinnaga, mis väga sageli ei tööta korrektselt.
 • DPF süsteemi täielik eemaldus sõidukilt (hinnainfo).

Süsteemi eemaldusel on väga oluline teha täielik eemaldus. Täielik eemaldus hõlmab mehhaanilist filtri eemaldust väljalaskest ja juhtelektroonika ümberprogrammeerimist. Seejures on oluline, et programmi muutmine oleks tehtud kvaliteetselt ja süsteem väljalülitatud täielikult.
Töö käigus teostame sõiduki diagnostika, eemaldame filtri mehaaniliselt (visuaalselt ei jää eemaldusest jälge), programmeerime ringi juhtaju, testime sõidukit. Tavaliselt võtab süsteemi eemaldamine aega kokku kuni terve tööpäeva. Kui DPF süsteem on eemaldatud korrektselt, kui auto on muus osas tehniliselt korras, ning peale filtri eemaldust ei jää suitsema, siis filtri eemaldamine ei tekita probleemi TÜ’ga. 
NB! Tahmafilter ja selle süsteemi vead võivad vabalt “maskeerida” auto suitsemist ja erinevaid muid tehnilisi probleeme. Ning tihtipeale need tehnilised probleemid on ka põhjuseks, miks DPF läks rikki. Normaalne tööiga DPF’le normaalsetes kasutuse tingimustes on 200-250tkm. DPFi eluea pikendamiseks soovitame vältida lühikesi sõiduotsi, kindlasti teha vahest ka maanteesõitu (et süsteemil tekiks võimalus regenereerida), kindlasti vahepeal sõita ka täiskoormusega, ehk gaas põhjas.

DPF eemaldusel on järgnevad eelised:

 • suhteliselt soodne DPF probleemi lahendamine
 • töökindlus ( igasuguste DPF-probleemide puudumine tulevikus)
 • sõiduki võimekuse taastamine / paranemine
 • kütusekulu taastamine / paranemine
 • võimalik teha veidi võimsam chiptuning, kui DPFga 
 • korrektselt eemaldatud DPF ei tekita suitsemist
 • korrektselt eemaldatud DPF ei tekita probleeme tehnoülevaatusega

Teostame tahmafiltri süsteemide eemaldust pea kõikidele sõiduautodele, veokitele ning traktoritele.
Juhul, kui kliendil on soov koos DPF eemaldusega teha ka muid muudatusi, nagu EGRi sulgemine või võimuse tõstmine chiptuninguga, võime teha nö paketihinna.
DPF eemaldusega võib kaasneda minimaalne väljalaske helitugevuse suurenemine. Samuti mingil määral võib tõusta heitgaasis tuntav diisli põlemise hais. Kui auto muus osas tehniliselt korras, siis auto suitsema ei jää.

  Sinu kontaktid


  Auto andmed  Kütuse tüüp:BensiinDiisel  ×