Chiptuning

Tuning boxid

blank blank blank

Mis asi on tuning box või võimsuse lisamoodul ning milleks seda kasutada?

Paljud tuningu firmad müüvad tuningu box’e chiptuningu nime all. See ei ole korrektne, sest chiptuning on sõiduki originaal aju tarkvara ümberprogrammeerimine. Tuningu box on aga lisaseade, mis paigaldatakse mootori andurite ja juhtaju vahele. Viimase tööpõhimõte, lihtsustatult, seisneb anduritelt saadud signaalide “valetamises” mootori juhtajule, mis omakorda selle alusel kaudselt korrigeerib mootorisse pritsitavat kütusekogust. Kaudselt seetõttu, et kõige tavaliselt “valetatakse” kütuserõhu signaali, mitte otse pihustite lahtioleku aega. Nagu võib arvata, on antud lahendus tehniliselt piiratud ning jääb oluliselt alla kvaliteetselt seadistatud tarkvaralise seadistamisele, ehk chiptuningule. Osad “targemad” tuning boxid võimaldavad “petta” mitme anduri signaali korraga (DTE Systems moodulid), mis tagab parema tulemuse.

Parima tulemuse saavutamiseks on lisaks oluline, et koos paigaldusega oleks teostatud ka asjatundlik tuning boxi seadistus, kui viimane seda võimaldab.

Samuti tuleb märkida, et osadel sõidukitel, millel pole tehniliselt võimalik teostada tarkvaralist chiptuningut, on tuning boxid / lisamoodulid ainukeseks lahenduseks võimsuse tõstmisel. Samuti on need ideaalseks lahenduseks garantiiliste autode tuning’uks, kuna ei jäta mingisugust elektroonilist “jälge”.

 

Tuning boxide eelised:
 • suhteliselt lihtne paigaldus
 • lihtne lülitada välja või eemaldada
 • võimalus kasutada teisel sama mootori ja ajutüübiga autol
 • puudub elektrooniline “jälg”, mistõttu sobib eriti hästi garantiilistele autodele
 • ainuke lahendus võimsuse tõstmiseks osadel sõidukitel
 • mitme seadistusega moodulid (DTE Systems, Multi-map technology)
 • Peenhäälestuse võimalus spetsiaalse konsooliga (Dimsport Rapid)

 

Pakume võimsuse mooduleid, nende paigaldust ja seadistamist kõigile sõiduki tüüpidele (sõiduautod, kaubikud, veokid, traktorid, mootorrattad, veesõidukid). Pakume ainult kvaliteetseid süsteeme – mitmekanalisi DTE Systems ja Dimsport Rapid mooduleid.

Sõiduautode ja kaubikute ennem vs pärast võimsuse mõõtmist on võimalik teostada meie dünostendis.

  Sinu kontaktid


  Auto andmed  Kütuse tüüp:BensiinDiisel  ×